Dwyer - 3/4-260W-U21/2-304SS Socket Weld Design For 1/4"
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: 3/4-260W-U21/2-304SS
Product Details
Documents
Product Overview
Socket Weld Thermowell for 1/4 " Dia Element, 304 SS, 3/4 " Pipe Size, 0.26 " Bore Dia, Straight, 1/2 " Shank Dia, 4 ", 2-1/2 ", 7000 psi, 1/2 " NPSM, 260W Series, Each