Dwyer - 3/4-260W-U221/2-316SS Socket Weld Design For 1/4"
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: 3/4-260W-U221/2-316SS
Product Details
Documents
Product Overview
Socket Weld Thermowell for 1/4 " Dia Element, 316 SS, 3/4 " Pipe Size, 0.26 " Bore Dia, Step Down, 3/4 " Shank Dia, 24 ", 22-1/2 ", 7000 psi, 1/2 " NPSM, 260W Series, Each