Dwyer - ULR30-15NPT-232 316Ss,30Ft Sensor,1.5"Npt,5 Outs,Rs-232
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: ULR30-15NPT-232
Product Overview
Ultrasonic Level/Distance Transmitter Switch, Low Range, 1-1/2 " NPT Male, ± 0.5 %, 50 psi, 70 °C, 25.4 cm to 9.1 m (10 " to 30 ''), 316 SS, 10 Vdc to 30 Vdc, 5 O/P, RS-232, ULR30 Series, Each