Dwyer - TJ36-CASS-18U-96 T/C Assembly W/Trans Joint
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: TJ36-CASS-18U-96
Product Details
Documents
Product Overview
Transition Joint T/C Probe, Rugged, Heavy Duty, Stripped Leads, K Type, 0 °C to 1070 °C, 0.125 " x 96 " Probe, 40 " Cable, 24 AWG, 304 SS, Immersion, UGND, ANSI (Std), TJ36, Each