Dwyer - PX119-150GI 150 Psig Current Pres Tran
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: PX119-150GI
Product Overview
Compact Pressure Transmitter, OEM Style, Gauge, 0 psi to 150 psi, ± 0.5 %, 1/4 " NPT Male, Current, 4 mA to 20 mA, Mini DIN 43650 C, -40 °C to 135 °C (-40 °F to 257 °F), PX119 Series, Each