Dwyer - PX309-050G5V 50 Psig Voltage Pres Tran
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: PX309-050G5V
Product Details
Documents
Product Overview
Stainless Steel Pressure Transducer, General Purpose, Gauge, 0 psi to 50 psi, ± 0.25 %, 1/4 " NPT Male, Voltage, 0 Vdc to 5 Vdc, Cable, -40 °C to 85 °C (-40 °F to 185 °F), PX309 Series, Each