Dwyer - PX309-200GI 200 Psig Current Pres Tran
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: PX309-200GI
Product Details
Documents
Product Overview
Stainless Steel Pressure Transducer, General Purpose, Gauge, 0 psi to 200 psi, ± 0.25 %, 1/4 " NPT Male, Current, 4 mA to 20 mA, Cable, -40 °C to 85 °C (-40 °F to 185 °F), PX309 Series, Each