Dwyer - PX4600-015AV Pressure Trans. 0-15Psia
Need a hand? We’re ready to help.
Our team is available at (800) 242-6184 for shipping, delivery, and product help.
MPN: PX4600-015AV
Product Overview
Solid State Isolated Transducer, T08 Transistor Case, Absolute, 0 psi to 15 psi, ± 0.25 %, 3/16 " Tube, Ratiometric 3 mV/V, -55 °C to 150 °C (-67 °F to 300 °F), PX4600 Series, Each